2011.10.20 Zapytanie ofertowe powtórne rzecznik patentowy

Zapraszamy do składania ofert w odpowiedzi na  zapytanie ofertowe na usluge doradcza rzecznika patentowego realizowanego w ramach projektu „Program transferu innowacji do biznesu – Innowatorzy”w woj. lubelskim w ramach poddziałania 8.2.1 PO KL.

 Szczegóły zapytania w dokumentacji do pobrania tutaj

 
2011.02.08 Zapytanie ofertowe rzecznik patentowy II edycja

Szanowni Państwo,

 

W związku z realizacją projektu „Program Transferu innowacji do biznesu – Innowatorzy” w woj. lubelskim w ramach poddziałania 8.2.1 PO KL, zapraszamy do złożenia oferty  na realizację zadania : Doradztwo indywidualne – doradztwo prawne – rzecznik patentowy II edycja , które realizowane będzie w formie doradztwa indywidualnego dla uczestników projektu.

 

Szczegóły zapytania w załączeniu.

zapytanie rzecznik patentowy

 

Termin składania ofert 11 sierpnia 2011 (czwartek) do godz. 10:00

 

 
2011.06.16 Zapytanie ofertowe - Coaching II edycja
W związku z realizacją projektu „Program transferu innowacji do biznesu – Innowatorzy” w woj. lubelskim w ramach poddziałania 8.2.1 PO KL, zapraszamy do złożenia oferty  na realizację zadania : Doradztwo indywidualne – Coaching II edycja , które realizowane będzie w formie doradztwa indywidualnego dla uczestników projektu.



Termin składania ofert 27 czerwca (poniedziałek) do godziny 12:00.

Dokumentacja zapytania do pobrania poniżej

Zapytanie Coaching II edycja
 
2011.06.15 Fundacja AIP poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko Kierownik Projektu „Program Transferu Innowacji do biznesu – Innowatorzy” w woj. lubelskim w ramach Działania 8.2.1. PO KL

2011.06.15 Fundacja AIP  poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko Kierownik Projektu „Program Transferu Innowacji do biznesu – Innowatorzy” w woj. lubelskim w ramach Działania 8.2.1. PO KL

Zakres  zadań:
•    koordynowanie realizacji zadań wynikających z umowy o dofinansowanie projektu w szczególności zgodności z budżetem, harmonogramem i zaleceniami realizacji projektu ze strony IP
•    nadzór nad poprawnością realizacji zadań wynikającą z PO KL;
•    kontrola jakości zadań pod kątem założonych wskaźników;
•    realizowanie obowiązków związanych z promocją projektu zgodnie z wytycznymi PO KL;
•    reprezentowanie projektu w bieżących kontaktach z Instytucją Pośredniczącą;
•    inspirowanie realizacji zadań oraz wsparcie organizacyjno-merytoryczne pracowników Zespołu Zarządzającego Projektem;
•    terminowe  przygotowanie sprawozdań merytorycznych i finansowych z realizacji projektu, ewentualnych korekt i wyjaśnień dla IP
•    przygotowanie prognoz finansowych projektu;
•    nadzór nad przygotowaniem prawidłowej i pełnej dokumentacji formalnej projektu (w szczególności dokumentacji dotyczące uczestnictwa Beneficjentów, prawidłowego wyboru dostawców usług i.t.p) oraz nad jej archiwizacją zgodnie z wymogami PO KL, zaleceniami IP i procedurami Fundacji AIP

Od kandydatów oczekujemy:
•    wykształcenie wyższe
•    znajomość specyfiki realizacji projektów finansowanych ze środków unijnych;
•    wiedza z zakresu zasad kwalifikowalności wydatków i rozliczania projektów finansowanych z EFS;
•    doświadczenia w pracy jako kierownik projektu w co najmniej 1 projekcie EFS lub jako członek zespołu zarządzającego w co najmniej 3 projektach dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (podać pełnioną funkcję)
•    sumienności w wykonywaniu obowiązków
•    umiejętność profesjonalnego kierowania i pracy w zespole;
•    odpowiedzialność, zdolności organizacyjne, bardzo dobra organizacja pracy;
•    bardzo dobra umiejętność obsługi komputera;
•    prosimy o załączenie wraz z CV informacji dotyczącej oczekiwanej wysokości wynagrodzenia

Oferujemy:
•     rozliczenie na umowę o pracę na czas określony (lipiec 2011 – listopad 2011)
w wymiarze 1/3 etatu
•     możliwość zdobycia doświadczenia przy realizacji projektów unijnych


Aplikacje zawierające pozwolenie na przetwarzanie danych proszę nadsyłać na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (w temacie maila - "Aplikacja Kierownik Projektu Lublin”) do dnia 22.06.2011 roku do godziny 16:00. Zastrzegamy sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi kandydatami/kami.

 
2011.09.27 Wywiad z uczestniczką projektu

Zapraszamy do zapoznania się z wyiadem udzielonym przez panią Małgorzatę Parchetę uczestniczkę projektu "Program Transferu Innowacji do Biznesu - Innowatorzy" realizowanym w województwie lubelskim:

Wywiad z Panią Małgorzatą Parchetą (fragment)

Rozmawia Damian Sadza

(D.S.): Czy prowadzisz już własną firmę, czy zgłosiłaś się do projektu z pomysłem na biznes?

(M.P.): Do projektu zgłosiłam się z pomysłem na firmę. Szkoła Rodziców (www.szkolarodzicow.eu). Firma działa w branży psychologii rodziny i psychologii wychowawczej. W praktyce zajmuję się prowadzeniem warsztatów psychologicznych dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wielu rodziców zgłasza się tez na porady indywidualne, by dowiedzieć się jak reagować w konkretnych sytuacjach wychowawczych.

Projekt ten funkcjonuje już na rynku. Obecnie zamierzam rozszerzyć go o doradztwo zawodowe dla gimnazjalistów i licealistów - „Uczeń na rynku pracy”. Celem tych działań będzie pomoc młodym osobom podejmować trafne decyzje zawodowe, tak aby po skończeniu nauki mieli większe szanse na znalezienie pracy na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Ponadto oferta firmy obejmuje projekt „Szczęśliwa mama, czyli szczęśliwe dziecko”, skierowany do mam. Celem projektu jest zatroszczenie się o matki poprzez dostarczenie im wiedzy z zakresu tego jak radzić sobie ze stresem, z zakresu komunikacji, asertywności, tak, aby dzięki tej wiedzy mogły stworzyć lepsze relacje z dzieckiem.

(D.S.): To jest także pomysł, z którym wzięłaś udział w projekcie „Program transferu innowacji do biznesu – Innowatorzy”?

(M.P.): Tak.

(D.S.): Od jak dawna firma działa na rynku?

(M.P.): Obecnie firma działa w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Wynika to z faktu, że firmę założyliśmy w ramach AIP podczas preinkubacji realizowanej w ramach projektu „Program transferu innowacji do biznesu – Innowatorzy”.

(D.S.): Skąd wziął się pomysł na tego rodzaju działalność?

(M.P.): Jestem psychologiem wychowawczym i mam poczucie tego, że bardzo dużo ludzi ma trudności z wychowywaniem dzieci. Wiele osób prowadzących normalne domy i spokojne życie, często ma kłopoty wychowawcze i nie wie jak powinno zareagować w konkretnych sytuacjach. Często pozostają bezradni, i po to jest Szkoła Rodziców, by dostarczyć im wiedzę i wsparcie. Dodając do tych obserwacji to, że zawsze interesowało mnie prowadzenie szkoleń i warsztatów uznałam, że należy podjąć tego rodzaju działalność.

(D.S.): Jak wygląda rynek tego rodzaju usług? Nie znam tego rynku, ale wydaje mi się, że obecnie ludzie coraz bardziej są wrażliwi na między innymi tego rodzaju problemy i chyba coraz częściej sięgają po pomoc fachowców.

(M.P.): Jeśli chodzi o przemiany ogólnospołeczne na tej płaszczyźnie, myślę że nie bez znaczenia był program telewizyjny „Super niania”, który dotarł do szerokiego grona odbiorców i w pewien sposób poruszył problemy wychowawcze.

Sytuacja na tym rynku usług jest bardzo zróżnicowana. W dużych miastach jak np. Warszawa, czy Wrocław działa wiele firm prywatnych, czy instytucji publicznych oferujących tego rodzaju usługi. Natomiast w Lublinie w momencie kiedy rozpoczęłam działalność, nie było żadnej firmy o podobnym profilu. Alternatywą były państwowe poradnie, albo prywatne wizyty u psychologa.

(D.S.): To chyba bardzo perspektywiczny pomysł. Obecnie istnieje chyba obowiązek wykonania tego rodzaju badań w liceach, jednakże wydaje się, że licealiści nie przywiązują do tych wyników wielkiej wagi…

Obecnie na rynku kilka dużych firm rozpoczyna zakrojone na szeroką skalę działania. Ich oferty składają się z wykonania analizy i przedstawienia wyników badania poprzez skonstruowanie opinii o ewentualnych predyspozycjach do wykonywanych zawodów. Ja nie chcę poprzestać na tym, ponieważ często młodzież nie wie co ma zrobić z tego rodzaju zaleceniami. Moja firma oprócz tych usług oferować będzie odpowiednio przystosowane do potrzeb indywidualnych warsztaty, wzmacniające odpowiednie cechy danej osoby np. jeśli osoba ma zaniżoną samoocenę, pracujemy nad poprawą tych elementów. Ćwiczymy przykładowe rozmowy kwalifikacyjne, na których taka osoba musi opowiedzieć także o swoich dobrych stronach i inne.

(D.S.): Jakie wg. Ciebie cechy powinna mieć osoba przedsiębiorcza?

(M.P.): Na pewno powinna być odważna i szybko nie rezygnować ze swoich celów. Musi też być kreatywna i szybko dostosowywać się do zmian rynkowych.

Więcej informacji o naszych uczestnikach i ich osiągnięciach przeczytać będzie można w publikacji, która zostanie wydana na zakończenie realizacji naszego projektu.

 
Preinkubacja
Gratulujemy wszystkim beneficjentom, którzy rozpoczęli już swoją działalność biznesową pod skrzydłami Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Życzymy Wam mnóstwo sukcesów w prowadzeniu własnych firm!
 
2011.06.16 Zapytanie ofertowe - Doradztwo indywidualne Mentoring II edycja
W związku z realizacją projektu „Program transferu innowacji do biznesu – Innowatorzy” w woj. lubelskim w ramach poddziałania 8.2.1 PO KL, zapraszamy do złożenia oferty  na realizację zadania : Doradztwo indywidualne – Mentoring II edycja , które realizowane będzie w formie doradztwa indywidualnego dla uczestników projektu.


Termin składania ofert 27 czerwca (poniedziałek) do godziny 12:00.


Szczegóły zapytania do pobrania poniżej

zapytanie Mentoring II edycja
 
2011.05.20 zapytanie ofertowe Laboratorium Innowacji

W zwiazku z realizacją kolejnego etapu projektu czyli Laboratorium Innowacji II edycja w ramach Projektu PO KL 8.2.1 "Program Transferu Innowacji do Biznesu - Innowatorzy" zapraszamy do składania oferty na "Wynajem sali z wyposażeniem, zapewnienie zakwaterowania i pełnego wyżywienia dla uczestników warsztatu Laboratorium Innowacji - II edycja".

Szczegóły dotyczące zapytania i przygotowania oferty do pobrania poniżej

zapytanie ofertowe laboratorium innowacji II edycja

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 5